Gramatika i pravopis na forumu

Sve što je vezano za najposjećeniju prnjavorsku stranicu

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Зар ниси чула за ту гимназију? Било је и на тв-у.
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Чини ми се да се та Католичка Гимназија налази у Ул. ''Српска'' у БЛ... а то му дође одмах прекопута Еуросплет-а..
Западе ми то тада за очи највише из разлога што сам сконтао да се ради о католичкој цркви, а на нјој табла од назива улице на којој стоји "Српска" (испод и бр, али га се не сјећам...

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Bivsa Gradjevinska skola.
Guys with glitz to chicks with kicks.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

njegovan:Ехххсада и ти. А ја ћу ти ко папагај опет поновити. Пиши како ти је писао чукун ђед.

Njego,moj cukundjed je spao s Marsa i kao takav se poceo razmnozavat sa vama ljudskom rasom...moj ti Njego,vidis ti kako su cudni putevi vanzemaljski...a taman je nekako spao odozgor kad je Turcin carovo dunjalukom te i on uze toju vjeru u amanet da ostavi nama njegovim nasljednicima,takorekuc Marsovcima...ja sam Marsovac musleman...
Srebrena Krila

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

...sad bez ****!Jezik kojim pricamo MI ex-Jugoslaveni(osim janeza i lebisolova)je srpsko-hrvatski ili ti hrvatsko-srpski,jel' tako?Sad srbi ne vole cut onije rvatski a rvati nemaju u uvu toji elektrolit koji vata srpski...tako da se tu malo obe strane proseravaju...moj moslemanski zivalj danas prica bosanski,neka,nemoze im niko zabranit al' tojije jezik nije nist' drugo nego S-H sa primjesama turcizama i izopacenih mahalskih rijeci...moja nastavnic a i razrednica Zdenka Bijelic me dobro,fakat dobro naucila tojemu jeziku al' posto sam ja seljacina onda moram da ubacim koju narodnu rijec da ono odvali ko' Edo Boci kad skoci sa Topolicke obale...jedan je moj jezik,jedna je moja himna i jedna je moja drzava ko' i jedna majka sto me rodi...joj nest' me latak zasvrbije,mora da cu dobit' po labrnji...
Srebrena Krila

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

:lol: Kao sto bi Biljana Plavsic jednom prilikom rekla ....
NAJLJEPSE je da ce svi Srbi po BELOM SVIJETU bez obzira
GDJE zaradzuju HLEB da pricaju maternji SRBSKI jezik sa EKAVSKIM izgovorom :roll: :smt021 :smt102 :smt044
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Kostakurta wrote::lol: Kao sto bi Biljana Plavsic jednom prilikom rekla ....
NAJLJEPSE je da ce svi Srbi po BELOM SVIJETU bez obzira
GDJE zaradzuju HLEB da pricaju maternji SRBSKI jezik sa EKAVSKIM izgovorom :roll: :smt021 :smt102 :smt044
Или пак изјава исто једног политичара - "Леп ку'руз" :lol:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Zaboravio sam malo istoriju, a nadjoj na jednoj strani ispisane "cinjenice" u vezi nastanka jezika na ovim prostorima... Ovako to ovde pise: http://salihovic.net/BosanskiJezik.html
a "cinjenice" http://salihovic.net/BosanskiJezik-cinjenice.html

Bosancica?? Neka zeza, ili? Nikad cuo za to...
Da sam juce umro, ne bih znao da je Cirilica ustvari pismo Bosanskog (zamisli) jezika....
A i ove navedene godine nastanka tog jezika... hm, nisam znao da je takoo davno bilo ovo zadnje rato...

Jbt, pa prije su samo zivjeli Bosnjaci, Hrvati i Turci na ovim prostorima???


PRVI DAN STVARANJA SVIJETA:
I STVORI BOG BOSANCA (Update v1.01 - Bosnjaka)...... :roll:

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Post by vajking »

Ko to brise moje postove?? Makar ostavi razlog zbog brisanja?
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Nije stimala gramatika :D

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Post by vajking »

hahahah
There is no replacment for cubic displacment.....

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

vajking wrote:Ko to brise moje postove?? Makar ostavi razlog zbog brisanja?

cim nesto administratoru ne odg.on odmah brise postove ali oni mogu da pisu sta hoce.

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Svasta, a odgovori su bas bili o aktualnoj temi.

Pozdrav svima i kulirajte malo, ljudi smo :D

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

Jedno pitanje za one kojima je pravopis na forumu toliko vazan:

posto sam odrastla u austri, ucila sam (logicna stvar) ovde abecedu, tako da i nisam nikada ucila nasu.
Slovo X je ovde 24 po redu (od 26 slova). a na kojem je mjestu u nasoj abecedi? pitam jer se mnoge stvari pisu sa x, kao na primer Boxer...

Boxer
Posts: 454
Joined: 01.06.2008. 09:06
Location: USA

Post by Boxer »

CrnaSuza wrote:Jedno pitanje za one kojima je pravopis na forumu toliko vazan:
posto sam odrastla u austri, ucila sam (logicna stvar) ovde abecedu, tako da i nisam nikada ucila nasu.
Slovo X je ovde 24 po redu (od 26 slova). a na kojem je mjestu u nasoj abecedi? pitam jer se mnoge stvari pisu sa x, kao na primer Boxer...
Zar nisi isla u nasu skolu da ucis srpski jezik ? Kako znam takve skole postoje svuda u inostranstvu.
Slovo X se nalazi na 31. mjestu u srpskoj azbuci to moze da ti potvrdi i prof. dr. Zivorad :)
Imas jos pitanja gospodjice ?

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Црна Цузо, јел знаш ћирилицу?
Image

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Post by vajking »

Boxer wrote:
CrnaSuza wrote:Jedno pitanje za one kojima je pravopis na forumu toliko vazan:
posto sam odrastla u austri, ucila sam (logicna stvar) ovde abecedu, tako da i nisam nikada ucila nasu.
Slovo X je ovde 24 po redu (od 26 slova). a na kojem je mjestu u nasoj abecedi? pitam jer se mnoge stvari pisu sa x, kao na primer Boxer...
Zar nisi isla u nasu skolu da ucis srpski jezik ? Kako znam takve skole postoje svuda u inostranstvu.
Slovo X se nalazi na 31. mjestu u srpskoj azbuci to moze da ti potvrdi i prof. dr. Zivorad :)
Imas jos pitanja gospodjice ?

hahah bas svugdje, Nema.. tako da
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

Njegovan wrote:Црна Цузо, јел знаш ћирилицу?
znam

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Boxer wrote:
CrnaSuza wrote:Jedno pitanje za one kojima je pravopis na forumu toliko vazan:
posto sam odrastla u austri, ucila sam (logicna stvar) ovde abecedu, tako da i nisam nikada ucila nasu.
Slovo X je ovde 24 po redu (od 26 slova). a na kojem je mjestu u nasoj abecedi? pitam jer se mnoge stvari pisu sa x, kao na primer Boxer...
Zar nisi isla u nasu skolu da ucis srpski jezik ? Kako znam takve skole postoje svuda u inostranstvu.
Slovo X se nalazi na 31. mjestu u srpskoj azbuci to moze da ti potvrdi i prof. dr. Zivorad :)
Imas jos pitanja gospodjice ?
Na koje inostranstvo mislis? Laktasi, Gradiska i tako to?

Sto ti je tako bitno da mi svabe znamo cirilicu?

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Boxer wrote:
CrnaSuza wrote:Jedno pitanje za one kojima je pravopis na forumu toliko vazan:
posto sam odrastla u austri, ucila sam (logicna stvar) ovde abecedu, tako da i nisam nikada ucila nasu.
Slovo X je ovde 24 po redu (od 26 slova). a na kojem je mjestu u nasoj abecedi? pitam jer se mnoge stvari pisu sa x, kao na primer Boxer...
Zar nisi isla u nasu skolu da ucis srpski jezik ? Kako znam takve skole postoje svuda u inostranstvu.
Slovo X se nalazi na 31. mjestu u srpskoj azbuci to moze da ti potvrdi i prof. dr. Zivorad :)
Imas jos pitanja gospodjice ?
Zivorade, pomozi svom kumasinu Bokseru :lol:
Slov X (kao- iks) ne postoji u srpskoj azbuci..!!!! Postoji X x (na latinici H - Huso)... ali ni ti nisi Boher, pa samim tim o tome i nije rijec! Trebao bi i znati da jedan znak u azbuci moze da oznacava samo jedan glas!
Naj smjesnije mi je sto neznas da cirilicna azbuka ima 30 slova, ne vise...

Ona je mislila na abecedu (latinica).. Tamo taj glas takodje ne postoji (u domacoj abecedi latinice)...

E sad, odkud glasovi x (iks) i y (ipsilon) u nasim jeziku, tj. u jednacinama i nejednacinama , to neznam.. Ali pretpostavljam cisto zbog matematike, jer je ona u citavom svijetu ista...
A u rijecima... hmm, pretpostavljam cista primjesa engleskog (sto naravno znaci da ´Boxer´nije pravilno na srpskom napisano - sorry sto tebe uzimam na primjer, ali... )...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Kako je ono isao vic :D kad bosancero vice halo tahi, a taksista mu odgovara: "nije tahi konju vec taksi x se cita kao ks", a ovaj ce :"e ako je tako ja se onda zovem Mekso iz Biksaca" :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

ahahhahahahahahahahahaha Kamikaco imas Pivu :D

Boxer
Posts: 454
Joined: 01.06.2008. 09:06
Location: USA

Post by Boxer »

Hahahaha e moj Seljak zar ti stvarno mislis da sam ja ozbiljno napisao da je "X" 31. slovo azbuke hahahha ? Znas li citati malo izmedju redova :)
Zivorad i ja smo gradska raja samo se malo "zajebajemo" sa seoskim jezikom i nepismenim baustelcima i seljacima :) :) :)

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Podsjeti me da tom "Živoradu" platim pivu u gradu nasmije me do suza

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

Boxer wrote:Hahahaha e moj Seljak zar ti stvarno mislis da sam ja ozbiljno napisao da je "X" 31. slovo azbuke hahahha ? Znas li citati malo izmedju redova :)
Zivorad i ja smo gradska raja samo se malo "zajebajemo" sa seoskim jezikom i nepismenim baustelcima i seljacima :) :) :)
e moj bokseru poceo si puno da smrdis ovdje ,mal si ti da bi piso kraj kanala
Umro bi na tvojim rukama!

Post Reply