Crna hronika - vijesti

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Crna hronika - vijesti

Post by Magyar »

Tesko je sam napraviti svoj biznis :D .Slavisa je trebao sa nekim guzonjom iz vrha da se dogovori oko tih dijelova, poreza i provizije :D Vjerujem da ga niko ne bi dirao. A on probao sam i jbga, nece placa porez drzavi :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Crna hronika - vijesti

Post by vrsta8472 »

Monstrum iza rešetaka

Image

N. SUBOTIĆ - M. LISICA | 27. jun 2010. 13:24 > 20:50 | Komentara: 25

Uhapšen Mladen Ogulinac (52), optužen za silovanje i ubistvo osmogodišnje devojčice. Otkrili ga meštani prilikom pokušaja da se vrati u selo. Pružao otpor žandarima
/upload/thumbs/images/2010/06jun/2706/hro hapsenje silovatelja_620x0.jpg

Srodne vesti

* Silovao, pa ugušio devojčicu!
* Ložač obljubio učenicu
* Kumče davao za 50 dinara
* Silovatelju iz lifta 20 godina zatvora
* Megi potvrđena četiri silovanja

MLADEN Ogulinac (52), optužen za silovanje i monstruozno ubistvo osmogodišnje devojčice Marije Jovanović iz Starih Ledinaca, uhapšen je u nedelju oko 13 časova u šumi nedaleko od ovog mesta, posle potrage koja je trajala više od 20 časova. Devojčica je, kako je potvrdila obdukcija u novosadskom Zavodu za sudsku medicinu, silovana i ugušena.

U potrazi za Ogulincem učestvovalo je više od 100 policajaca i žandarma, a na noge se diglo i praktično celo selo, zgroženo zbog zločina kakav se ne pamti, a koji se dogodio u subotu oko 13.00 časova, u Ogulinčevoj u kući Starim Ledincima. Odbeglog zlikovca primetili su meštani u šipražju pored puta, pri pokušaju da se vrati u selo, a uhapsili pripadnici Žandarmerije.

- Kada je ugledao žandarme, počeo je da beži, a kada su ga pristigli pružio je otpor, pa su primenjena sredstva prinude - opisao je trenutke hapšenja pukovnik Bratislav Dikić, komandant Žandarmerije koji je u nedelju bio u Starim Ledincima.

Monstrum iz inače pitomog fruškogorskog sela uhapšen je u čarapama, bez obuće, u iscepanoj beloj majici kratkih rukava i u kratkim pantalonama. Ogorčenje meštana zbog onog što je učinio je bilo toliko da su, kada su ga otkrili, hteli sami da mu presude, ali je to onemogućeno.

Prema dosadašnjim nalazima istrage, Ogulinac je devojčicu u subotu pre podne na prevaru odveo iz njene kuće, dok su joj roditelji Slobodan i Gordana bili na poslu, a petogodišnji brat Ognjen spavao. Pošto ih je, do pre mesec dana, čuvala njegova sestra Vesna, znao je gde je ključ, a Marija nije ništa posumnjala jer ga je poznavala. Odveo ju je do svoje kuće i tu najpre silovao, a onda ugušio. Prema tvrdnjama meštana, u drugom delu kuće je, u to vreme, bila i njegova sestra, koja tu, inače, živi.

Pred tom kućom u nedelju je, sa velikim brojem Ledinčana i pripadnika policije, bio i Marijin otac Slobodan, koji je u njenom dvorištu, u subotu, našao beživotno telo svoje mezimice.

- Proklinjem dan kada sam došao u Ledince, ovde sam samo sagradio grob - prozborio je, slomljenim glasom i ugašenog pogleda, očajni čovek, rodom iz okoline Bačke Topole.

Još je, dodaje, bio na radnom mestu na jednom od gradilišta novosadskog JKP „Put“, kada ga je, u subotu nešto posle dva popodne, nazvala supruga Gordana.

- Nema nam dece, a nema ni ključa na mestu gde ga držimo, kazala mi je, očajna. Pokušao sam da je umirim, rekavši da se možda negde igraju - priča nesrećni otac.

Gordana je, u međuvremenu, uspela da uđe u kuću i pronađe Ognjena, a Slobodan je odmah uzeo taksi i pohitao u Ledince.

- Svi smo krenuli u potragu, Gordana je išla i kod Vesne, sestre ovog monstruma, ali Marije nije bilo. Našao sam je ja u ovom prokletom dvorištu. Nema više moje Make koju sam voleo više nego išta na svetu - kaže, okamenjen, otac devojčice.

Nekoliko stotina metara dalje, u njihovoj kući, zanemelu od bola zatekli smo Marijinu majku Gordanu. Nema reči, samo suze koje ne prestaju da teku...


BRAT I SESTRA

U POTERI za Ogulincem policija je proverila i nekoliko lokacija u Novom Sadu. Tražili su ga i u Futoškoj ulici, gde je inače prijavljen, a iste večeri pretresli su i kuću njegovog brata po majci D.L. u naselju Telep, ali ga ni tamo nisu našli. Vidno uznemiren onim što se dogodilo, D. L. je, kroz plač, kratko rekao: „Ništa ne znam, ništa ne mogu da kažem, ovo je strašno...“. Policija je, inače, privela i sestru osumnjičenog, Vesnu, koja je posle informativnog razgovora puštena. (Lj. P.)

PRED SUDIJOM

OGULINAC je u nedelju po podne, sa vidnim povredama, priveden u zgradu novosadske policije u Ulici Kraljevića Marka, a u ponedeljak bi trebalo da bude izveden pred istražnog sudiju Višeg suda u Novom Sadu.

Novosadska policija u nedelju je potvrdila da je Mladen Ogulinac, pre 15 godina, takođe bio osumnjičen za pokušaj silovanja, ali nije osuđen.

OŠTRE KAZNE

Ministarka pravde Srbije Snežana Malović istakla je da je, sa stanovišta kaznene politike, učinjeno sve da silovateljima budu izrečene kazne adekvatne učinjenom zločinu.

Ona je podsetila da je Ministarstvo pravde u avgustu prošle godine pooštrilo kazne za takva krivična dela i prvi put u zakon unelo odredbu po kojoj se za njih ne može ublažiti kazna.

Ministarka Malović je podsetila da je nedavno jednom povratniku Viši sud u Beogradu izrekao maksimalnu kaznu predviđenu Krivičnim zakonikom za silovanje od 20 godina zatvora.

HEMIJSKA KASTRACIJA

U Srbiji se za silovanje dobija robija od tri do 12 godina. Ukoliko je, međutim, došlo do teške povrede osobe prilikom napastvovanja, ili je u tome učestvovalo više osoba, na naročito svirep način prema maloletnoj osobi, silovatelj može da dobije od pet do 15 godina zatvora. Ako žrtva ne preživi silovanje ili je siledžija obljubio dete najmanja kazna je od 10 godina.

U pojedinim evropskim zemljama radi se hemijska kastracija silovatelja. Ovu metodu primenjuju Danska, Norveška, Češka, a za ovu kaznu založili su se i predsednik Francuske, kao i ministar državne uprave Italije.

Narodni poslanik Vladan Batić ponovio je u nedelju predlog da se i u Srbiji pooštre kaznene mere i uvede hemijska kastracija za silovatelje i pedofile. (J. Su.)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Crna hronika - vijesti

Post by ananasmijana »

to treba po kratkom postupku

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Re: Crna hronika - vijesti

Post by vasko »

ja bi mu sudio mamu mu jebem
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Crna hronika - vijesti

Post by vrsta8472 »

Лопови одвели стоку

ПРЊAВОР - Непознате особе провалиле су у ноћи између суботе на недјељу у шталу Жељка Шелиховића у селу Горња Илова код Прњавора и одвеле једног овна, двије овце и једно јагње. Полиција трага за лоповима. Н. Т.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Re: Crna hronika - vijesti

Post by vasko »

vrsta8472 wrote:
Лопови одвели стоку

ПРЊAВОР - Непознате особе провалиле су у ноћи између суботе на недјељу у шталу Жељка Шелиховића у селу Горња Илова код Прњавора и одвеле једног овна, двије овце и једно јагње. Полиција трага за лоповима. Н. Т.
e nece me nikad uvatiti :)
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Crna hronika - vijesti

Post by Franz »

Mislis, ovna nece uhvatiti? :wink:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Re: Crna hronika - vijesti

Post by vasko »

Franz wrote:Mislis, ovna nece uhvatiti? :wink:
zboris mudro :mrgreen:
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Crna hronika - vijesti

Post by vrsta8472 »

Vatrogasci pronašli utopljenicu

Pripadnici Vatrogasne jedinice Prnjavor, na dojavu prnjavorske Stanice policije, u petak uveče oko 20 časova i 30 minuta, u mestu Štrpci, kod kupališta Stevića mlin, koje se graniči sa susednom opštinom Derventa, iz reke Ukrine izvadili su beživotno žensko telo.

“Novosti” saznaju da je reč o Radojki Milovanović (80), iz sela Drijen, opština Derventa, koja je nestala 5. jula ove godine.

- Izvlačenje je otežavala činjenica da je telo bilo u fazi raspadanja - rekao nam je jedan od četvorice vatrogasaca koji je učestvovao u operaciji.

Prema istom izvoru, okupljene komšije su identifikovale, pre desetak dana nestalu, Radojku Milovanović, za koju su rekli da je bila duševni bolesnik.

N.Đurić - Večernje novosti
Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Crna hronika - vijesti

Post by ThunderBird »

Ana i Vasko...

Ja bi njega napatio toliko da bi on mene molio da ga ubijem!!! :evil: :evil: :evil:

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Crna hronika - vijesti

Post by VUK-RS »

Marica ubila supruga Gorana hitcem iz lovačke puške

Marica Vrhovac (30) u nedjelju naveče je u mjestu Šarinci, opština Prnjavor, hitcem iz lovačke puške ubila supruga Gorana Vrhovca (33), saznaje Srna u Policiji Republike Srpske. Tragedija se dogodila oko 19 sati, kada je Marica iz automobila "Opel Astra" prilikom vađenja lovačke puške opalila jedan metak kojim je pogodila supruga Gorana u grudi. On je preminuo na licu mjesta.

Marica Vrhovac, koja je iz Branešaca, opstina Čelinac, odmah je uhvacena i privedena u prostorije Policijske stanice Prnjavor, gdje je u toku kriminalistička obrada.

Tijelo nastradalog prebačeno je na Novo groblje u Banjaluku, gdje će danas biti obavljena obdukcija.

Mjesto gdje se dogodila nesreća, kao i vozilo koje se nalazi ispred Doma zdravlja u Prnjavoru osiguravaju pripadnici Policijske stanice Prnjavor, koji će danas obaviti detaljan očevid. (srna)
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Crna hronika - vijesti

Post by vrsta8472 »

Свашта!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Crna hronika - vijesti

Post by KAMIKAZA »

[img]Crna hronika - 16.08.2010.
Posjekla supruga nožem u samoodbrani


Ljubica Moravac (48) iz prnjavorskog naselja Okolica uhapšena je nakon što je u subotu naveče nožem po grudima posjekla supruga, Nedeljka Moravca (41), saznaje "Fokus".

Iz CJB Banja Luka, navodeći inicijale aktera ovog incidenta, potvrdili su da im je slučaj prijavljen u subotu naveče kada su Morvaci zatražili ljekarsku pomoć u prnjavorskom Domu zdravlja.

Povrijeđeni Moravac je nakon ukazane prve pomoći prevezen u banjolučki Klinički centar na liječenje. Do zaključenja ovog broja "Fokusa" iz KC-a nisu saopštili njegovo zdravstveno stanje.

Iz izvora bliskih istražnim organima, potvrđeno je da je Moravca supruga zaparala manjim nožem po grudima, jer ju je on prethodno udario šakom u lice. Jedini svjedok događaja je njegova majka koja je bila s njima u vrijeme incidenta.

- Moravac je zaposlen kao ložač u Opštini, a te večeri došao je pijan kući. Izrevoltiran što je zatekao hladnu večeru uz koju mu je supruga servirala neplaćene račune, nasrnuo je na nju, a ona je braneći se mahinalno posegla za manjim nožem i zaparala ga - ispričao je naš sagovornik i dodao da je Moravac odranije poznat po maltretiranju supruge.

U policiji nisu željeli da komentarišu ovaj slučaj, jer se još čeka pravna kvalifikacija djela od strane banjolučkog Okružnog tužilaštva.

Fokus

Podjeli3 Komentari: 0
[/img]

Ko bi se Cupe nadao :D hladna vecera pa odma djeli vaspitne :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

hope84
Posts: 9
Joined: 29.05.2009. 19:01

Re: Crna hronika - vijesti

Post by hope84 »

Eh Ljubo , Ljubo .. kud ga ne ubi ...
ufff , zasluzio je Cupo i mnogo vise !

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Crna hronika - vijesti

Post by VUK-RS »

Još uvijek nije poznat identitet biciklista koji je smrtno stradao u tragičnoj prometnoj nesreći koja se u utorak dogodila na križanju u zeničkom naselju Radakovo. Poznat je identitet vozačice koja je skrivila nesreću. Riječ je o Adisi Gačić (30), rođenoj u Zenici, koja je vozilom Audi A4, švicarskih registracijskih oznaka BE-352675, doslovno "pomela" nesretnog biciklista s ceste.



Portal Zenica-blog.com objavio je video snimku ove stravične nesreće, koju je načinila nadzorna kamera. Riječ je o sadržaju izuzetno uznemirujućeg sadržaja i ne preporučujemo gledanje maloljetnim osobama, kao i osobama koje smatraju da bi mogle imati problema zbog gledanja ove vrste sadržaja. Oni koji ipak žele pogledati snimku, mogu to učiniti pregledom videa uz ovu vijest (gore desno).

Podsjetimo, Policijska uprava Zenica jučer je Kantonalnom tužiteljstvu Zenica dostavila izvješće protiv Adise Gačić, koja je lišena slobode zbog izazivanja prometne nesreće sa smrtnom posljedicom.
(Dnevnik.ba)
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Crna hronika - vijesti

Post by corkan »

VUK-RS wrote:Marica ubila supruga Gorana hitcem iz lovačke puške

Marica Vrhovac (30) u nedjelju naveče je u mjestu Šarinci, opština Prnjavor, hitcem iz lovačke puške ubila supruga Gorana Vrhovca (33), saznaje Srna u Policiji Republike Srpske. Tragedija se dogodila oko 19 sati, kada je Marica iz automobila "Opel Astra" prilikom vađenja lovačke puške opalila jedan metak kojim je pogodila supruga Gorana u grudi. On je preminuo na licu mjesta.

Marica Vrhovac, koja je iz Branešaca, opstina Čelinac, odmah je uhvacena i privedena u prostorije Policijske stanice Prnjavor, gdje je u toku kriminalistička obrada.

Tijelo nastradalog prebačeno je na Novo groblje u Banjaluku, gdje će danas biti obavljena obdukcija.

Mjesto gdje se dogodila nesreća, kao i vozilo koje se nalazi ispred Doma zdravlja u Prnjavoru osiguravaju pripadnici Policijske stanice Prnjavor, koji će danas obaviti detaljan očevid. (srna)
Mislim da je numjesno da pišeš nešto o čemu nisi informisan i iznosiš katrastofalnu neistinu.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Crna hronika - vijesti

Post by rocky »

corkan wrote:
VUK-RS wrote:Marica ubila supruga Gorana hitcem iz lovačke puške

Marica Vrhovac (30) u nedjelju naveče je u mjestu Šarinci, opština Prnjavor, hitcem iz lovačke puške ubila supruga Gorana Vrhovca (33), saznaje Srna u Policiji Republike Srpske. Tragedija se dogodila oko 19 sati, kada je Marica iz automobila "Opel Astra" prilikom vađenja lovačke puške opalila jedan metak kojim je pogodila supruga Gorana u grudi. On je preminuo na licu mjesta.

Marica Vrhovac, koja je iz Branešaca, opstina Čelinac, odmah je uhvacena i privedena u prostorije Policijske stanice Prnjavor, gdje je u toku kriminalistička obrada.

Tijelo nastradalog prebačeno je na Novo groblje u Banjaluku, gdje će danas biti obavljena obdukcija.

Mjesto gdje se dogodila nesreća, kao i vozilo koje se nalazi ispred Doma zdravlja u Prnjavoru osiguravaju pripadnici Policijske stanice Prnjavor, koji će danas obaviti detaljan očevid. (srna)
Mislim da je numjesno da pišeš nešto o čemu nisi informisan i iznosiš katrastofalnu neistinu.
Vuk rs je prenio ono samo sto je srna objavila kako ja vidim!
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Crna hronika - vijesti

Post by vrsta8472 »

Попио литар и по ракије па преминуо

Datum: 26.09.2010 21:00
Autor: Небојша Томашевић

КНЕЖЕВО - Aзиз Шушић (37) пронађен је мртав у својој кући у Партизанској улици у Кнежеву у суботу око 17 часова, а обдукцијом је утврђено да је преминуо од застоја срца усљед конзумирања превелике количине алкохола.

Извор близак истрази рекао је "Гласу Српске" да су непосредно прије проналаска Шушићевог тијела интервенисали полиција и његови познаници, да би га смирили, јер је направио инцидент на једном скупу који се одржавао у Кнежеву.

Према изјавама очевидаца био је пијан, а брат и познаници су га молили да иде кући. Том приликом није никога физички нападао, само је псовао и галамио.

Извор близак истрази је испричао да је Шушић, након што су га убиједили да крене кући успут наводно ушао у просторије једне бензинске пумпе гдје је почео да лупа ствари. Ту су брат Вахид и један комшија успјели да га смире и одведу кући да спава.

У бањалучкој полицији су потврдили, наводећи његове иницијале, да је Шушић послије тога пронађен мртав и да је наређена обдукција како би се утврдио узрок смрти.

"Глас Српске" сазнаје да је обдукцијом утврђено да је умро због застоја срца, на шта је утицала екстремна количина алкохола којег је имао у организму и крви.

Незванично су у полицији рекли да у овом случају нема елемената кривичног дјела.

Према ријечима извора блиског истрази, Шушић је у року од једног часа попио 22 чашице ракије.

Шушића у Шипову познају по томе што је волио да "попије чашицу више".

- Он је по граду понекад виђан пијан и ето, нажалост, то му је и дошло главе - казао је Шушићев комшија, који није хтио да се представи.
Комшије

Шушић је живио са братом и мајком у насељу Махала у Кнежеву. Његове комшије испричале су да се понекад понашао мало чудно па се сумњало да има психичких проблема.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Crna hronika - vijesti

Post by regeman »

nije čašicu više već flašicu...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Crna hronika - vijesti

Post by KAMIKAZA »

Tako je i nas Gablec umro...
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Crna hronika - vijesti

Post by KAMIKAZA »

Mjesecima se gradjani Stuttgarta bore za ocuvanje svoga grada,od najezde korumpirane vlasti i njihovih lobija,mirno i dostojanstveno http://www.youtube.com/watch?v=xIc4LJkm ... re=related svaki dan su ih hiljade na ulicama,ali bez i jednog incidenta ,do danas,danas su napadnuti od policije,brutalno kao da se radi o kriminalcima,a ne o ljudima koji zele da spasu svoj grad.Ako ste mislili da samo mi imamo kriminalce u vlasti,onda evo vam utjehe,imaju i drugi jos vece. :(
http://www.youtube.com/watch?v=50XLnJWQOTA
http://www.youtube.com/watch?v=SFC7c1Urbs8
Bilo je i brutalnijih scena,ali kako to ide u kapitalistickoj demokratiji,ti snimci se ne smiju pokazivati,bar za sada,ali sutra ce ih sigurno biti. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Ljubisa Buha usmrtio pesaka

Post by vrsta8472 »

Ljubiša Buha usmrtio pešaka

Image

BEOGRAD - Zaštićeni svedok saradnik u procesu za ubistvo Zorana Đinđića Ljubiša Buha Čume večeras je usmrtio pešaka automobilom kojim je upravljao na autoputu Beograd - Šid, u blizini tržnog centra "Rodić", potvrđeno je Tanjugu u MUP-u Srbije.

Stradao je muškarac ( 53), a na licu mesta su pripadnici MUP-a i istražni organi.

Čume je poslednji put bio u žiži javnosti u junu, kada je propadnik obezbeđenja biznismena Predraga Rankovića Peconija na Novom Beogradu pucao na automobil u kome se on nalazio.

Do pucnjave je tada došlo nakon sudara između Čumetovog mercedesa i jednog od tri vozila u kojima su bili Peconi i petorica pripadnika njegovog ličnog obezbeđenja.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Crna hronika - vijesti

Post by VUK-RS »

Clan 116.
(1) Autoputem ne smiju da se krecu pješaci, stoka, ni vozila
koja se prema odredbama ovog zakona ne smatraju motornim
vozilima.
(2) Autoputem ne smiju da se krecu ni motorna vozila koja
prema svojim konstrukcionim osobinama ne mogu da se krecu
brzinom vecom od 40 km na cas.
(3) Odredba stava (2) ovog clana ne odnosi se na vojna
vozila i na vozila organa unutrašnjih poslova, te vozila za
održavanje puta kada daju pesebne svjetlosne znake.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Crna hronika - vijesti

Post by vrsta8472 »

VUK-RS wrote:Clan 116.
(1) Autoputem ne smiju da se krecu pješaci,
Значи ли то да није кир?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Crna hronika - vijesti

Post by KAMIKAZA »

Danas sam slusao na vjestima,u nekom Spanskom gradu,ne pamtim mu ime,gradonacelnik i skupstina se usaglasili :D ma nisu nasi,nego neki Spanci; :D DA U NJIHOVOM GRADU SVI KOJI SE KRECU IVICOM ILI OKO IVICE PUTA MORAJU DA NOSE ZELENE SVJETLECE PRSLUKE, i zamislite,svi su prihvatili sa odusevljenjem samo su prostitutke protestvovale :D valda im prsluk pokriva robu,ili nece da budu upadljive,ko bi ga znao :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply