Crna hronika - vijesti

Radio, TV, internet, štampa...

Moderator: aquarius

User avatar
2much4any1
Posts: 95
Joined: 09.12.2008. 08:30

Post by 2much4any1 »

„Scheiße Bernd, es reicht mir. Ich habe dieses Lotterleben satt. Immer dasselbe Lotterleben – alle lachen mich aus, niemand erkennt mein Potenzial.

Ich meine es ernst Bernd – ich habe Waffen hier, und ich werde morgen früh an meine frühere Schule gehen und mal so richtig gepflegt grillen. Villeich komme ich ja auch davon.

Haltet die Ohren offen, Bernds, ihr werdet von mir hören. Merkt Euch nur den Namen des Orts: Winnenden. Und jetzt keine Meldung an die Polizei, keine Angst, ich trolle nur“.
Ajmo bauštelci,prevedite ''na brzaka''.
No pain,no glory

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

МАЛОЉЕТНИ УБИЦА ТИМ КРЕЧМЕР НАЈАВИО МАСАКР НА ИНТЕРНЕТУ

БЕРЛИН, 12. МАРТА (СРНА) - Њемачки тинејџер Тим Кречмер, који је јуче убио 15 лица, најавио је своје намјере на интернету, изјавио је данас министар унутрашњих послова покрајине Баден-Виртемберг Хериберт Рех.

"Имам оружје и сутра ујутро ћу отићи у моју стару школу. Чућете сутра за мене. Запамтите име мјеста: Виненден", рекао је Рех, цитирајући Кречмерове наводе са интернет чет странице.

Кречмер је јуче у својој бившој школи "Албертвил" у граду Винендену на југозападу Њемачке убио осам дјевојчица и дјечака, те три наставнице, након чега је извршио самоубиство. У нападу је повријеђено седам лица.

Док је бјежао из школе нападач је убио случајног пролазника, отео аутомобил, а возача је узео као таоца, након чега се одвезао у град Вендлинген удаљен око 40 километара од школе.

У Вендлингену је у ауто-салону убио два лица. У размјени ватре са полицијом нападач је рањен у ногу. Након бјекства од полиције извршио је самоубиство.

Широм Њемачке заставе су данас спуштене на пола копља као знак жалости за 15 убијених у нападу седамнаестогодишњег Тима Кречмера.

Више стотина људи присуствовало је вјерским службама у црквама одржаним као знак сјећања на жртве.
/крај/дл
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Post by alibaba »

2much4any1 wrote:
„Scheiße Bernd, es reicht mir. Ich habe dieses Lotterleben satt. Immer dasselbe Lotterleben – alle lachen mich aus, niemand erkennt mein Potenzial.

Ich meine es ernst Bernd – ich habe Waffen hier, und ich werde morgen früh an meine frühere Schule gehen und mal so richtig gepflegt grillen. Villeich komme ich ja auch davon.

Haltet die Ohren offen, Bernds, ihr werdet von mir hören. Merkt Euch nur den Namen des Orts: Winnenden. Und jetzt keine Meldung an die Polizei, keine Angst, ich trolle nur“.
Ajmo bauštelci,prevedite ''na brzaka''.
Dosta mi je ovog zivota,uvijek jedno te isto-svi me ismijavaju, niko ne prepoznaje moj ptencijal.

Ja to mislim stvarno Bernd-imam oruzje kod sebe i sutra ujutro cu otici u moju bivsu skolu i napraviti"haos".Mozda cu cak uspjeti i da pobjegnem.

Dobro naculite usi,Bernd, o meni ce se jos cuti. Upamtite dobro ime mejsta Winnenden.

A sada ne prijavljuj me policiji, baz straha, pravim samo kontrolu!

eto na brzaka(nisam baustelac) :lol:
Ko rano rani... citav dan zijeva

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Neko se igrao sa "Prt Scr", nesto slicno kao nas Veco. Danas se ispostavilo kao lazan chat. 8) :wink:

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

Sheki wrote:Ko bi rek`o cuda da se dese...
da ne mogu tebi doc,da ne mogu ulicom ti proc :lol: :lol: :lol:
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

A ovo je ubica:

Image

Kako rekose nastavnici i direktor- sasvim normalan lik.. druzeljubiv, pazljiv.. niko se ne bi nadao...

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Post by Kruskica »

Sinoc sam gledala na tv-u prilog o ovome.....rekose,cini mi se,da je on vec bio u nekoj psihijatrijskoj bolnici.....ili sam ja to nesto pogresno shvatila.. :smt102
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Sladak mali, lici na mene iz mladjih dana :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Kruskica wrote:Sinoc sam gledala na tv-u prilog o ovome.....rekose,cini mi se,da je on vec bio u nekoj psihijatrijskoj bolnici.....ili sam ja to nesto pogresno shvatila.. :smt102
U pravu si Kruškice,već je bio registrovan u psihijatrijskoj bolnici liječio se zbog depresije!
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

:arrow: to su njegovi roditelji danas demantovali!

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Стрина умрла од туге за утопљеним нећаком


ЧЕЛИНAЦ - Богдан Бабић (46) из Јошавке пронађен је мртав у четвртак око 9.30 часова у каналу поред пута у овом мјесту, сазнаје "Глас Српске".

Из бањолучког Окружног тужилаштва је саопштено да је обдукцијом утврђено да се он утопио и да је ријеч о задесној смрти.

Патолог Милан Срдић је "Гласу Српске" потврдио да на тијелу нема трагова насиља и додао да је Бабић у тренутку смрти био у алкохолисаном стању.

"Глас Српске" сазнаје да је исту породицу неколико часова касније задесила још једна трагедија.

Богданова стрина, Мара Бабић (64) пронађена је мртва у својој кући у Горњој Јошавки. Она је живјела сама у кући и њено тијело су пронашли рођаци који су позвали полицију. Љекар мртвозорник из Челинца током увиђаја је утврдио да је Мара умрла природном смрћу усљед престанка рада срца.

Мјештани тврде да је старици срце отказало када је чула да је Богдан пронађен мртав.

Увиђај су у оба случаја извршили припадници Полицијске станице Челинац уз присуство љекара мртвозорника.

"Глас Српске" сазнаје да је несрећни Богдан Бабић радио на одржавању жељезничке пруге и волио је да попије коју чашицу више.

Они који су га познавали кажу да није био насилан нити проблематичан али је његово често опијање довело до ове трагедије. Његово беживотно тијело пронашле су комшије које су кренуле у Челинац. Бабић се утопио у четрдесетак центиметара воде која је била у каналу.
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image

В.Л.

Нисам ја.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Turci se naoruzavaju, a mi sami sebe razoruzavamo, e jesmo specijalci, boze moj. :D Pa jel mora bas sad da teferici i razbacuje municiju, u ovoj ekonomskoj krizi... :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Babrinjo
Posts: 503
Joined: 06.02.2007. 21:58
Contact:

Post by Babrinjo »

Kamikaza to je sitna municija ne brini se i ujedno ne plasi izasao si ti iz Prnjavora nece ti niko nista na zapadu:)Skolski uvjek si bio plasljiv dobro se sjecam skolski dana:)znaci nisi se ohrabrio
“I personally believe winning and losing matters to you until the last day of your life.”

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D Ma vazda me vodili kod babe Marije i saljevali strave, al nista ne pomaze, i dalje se upisavam u gace dok spavam. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

KAMIKAZA wrote::D Ma vazda me vodili kod babe Marije i saljevali strave, al nista ne pomaze, i dalje se upisavam u gace dok spavam. :smt005
nek`te odvedu kod Nevenke, mozda ce nesto bolje pomoci, samo ponesi poluoku rakije...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
Krajo
Posts: 320
Joined: 14.11.2008. 08:16
Location: jos sAMO par kORAkA

Post by Krajo »

Kamikaza je li ovo na tvoj racun?!
koME to jos nesTO ZNACI

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

A Lisnja neka Fabrika oruzija piseli iko ista o tome?
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Писао бих ја, али опет ће испасти да изазивам међунационалне тензије. Боље овако кад се не зна.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Babrinjo
Posts: 503
Joined: 06.02.2007. 21:58
Contact:

Post by Babrinjo »

Vrsta ti si politicar koliko sam vidio a posto se razumijes u politiku ne nasjedaj na prazne price od onih kojim si pocinjen vec su ljude jednom na zlo naveli u borbi za svojom stolicom i milionima koje danas imaju dok jadan narod ima samo strah i neizbjeznost a i dalje najsjeda na njihovu pricu probudi se otvori oci bez mnogo trljanja i gledaj u buduscnost tamo gdje svjetlost probija nemoj biti u vjecnom mraku.
“I personally believe winning and losing matters to you until the last day of your life.”

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Babrinjo wrote:Vrsta ti si politicar
Још ја морам доста пуре појести. Цака је у томе да те људи мрзе. Док те не замрзе не мереш добити ни 'иљаду гласова.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Tragedija u centru Banjaluke

Tragedija u centru Banjaluke

BANJALUKA - Devojčica Anja Gazibarić (5) i njen deda Momčilo Kuridža (63) poginuli su juče oko podneva na pešačkom prelazu u Bulevaru vojvode Živojina Mišića, u banjalučkom naselju Borik. Na Anju i njenog dedu naleteo je „folksvagen polo“ kojim je upravljala B. B. (53) iz Prijedora.

Tragedija se dogodila nešto pre 12 časova, a na mestu nesreće bio je stravičan prizor. Tela unuke i dede ležala su pokrivena pred očima nekoliko stotina zanemelih prolaznika i stanovnika Borika, koji ponavljali da se ovakva nesreća ne pamti u njihovom naselju.
„Videla sam kad ih je automobil udario. Čovek je preminuo odmah, a dete je davalo znake života. Kad smo pokušali da joj pomognemo i damo veštačko disanje, krenula joj je krv iz nosa i prestala je da diše“, ispričala nam je jedna od šokiranih prolaznica koja je, sticajem okolnosti, videla kako se dogodila nesreća.
Vlasnici okolnih radnji, udaljenih tek nekoliko metara od mesta tragedije, kažu da automobil nije kočio, a da je Kuridža zbog siline udara odleteo nekoliko metara od zebre, dok je mala Anja ostala na haubi i pala nakon tridesetak metara. Ovo je strašno! Gledao sam kako auto nosi devojčicu sve dok ga nisu zaustavili zaštitni stubovi na zelenoj površini. Verovatno da je žena koja je vozila auto prema centru grada gledala u mobilni telefon ili kasetofon jer je nemoguće da ih nije primetila“, ispričao nam je vlasnik jedne od radnji. Očevici tvrde da su devojčica i deda već bili prešli skoro ceo pešački prelaz, a da ih je auto udario u trenutku kada je trebalo da zakorače na trotoar.
Na mestu nesreće ostalo je nekoliko igračaka, patike i bojanka koju je mala Anja ponela u vrtić. Okupljeni građani kažu da su Anja i Milan živeli nekoliko stotina metara dalje, u Beogradskoj ulici, a da je Anja bila jedinica. Ubrzo je na mesto tragedije stigla je i Kuridžina supruga Cvijeta, a lekari Hitne pomoći morali su da joj ukažu hitnu pomoć.

Nije bilo ležećih policajaca
Predsednik Udruženja za unapređenje bezbednosti saobraćaja Milenko Jaćimović rekao je juče „EuroBlicu“ da je Odseku za saobraćaj u Upravi grada pre dve godine upućen zahtev za postavljanje „ležećih policajaca“ upravo na mestu gde se juče dogodila tragedija. „Iako se borimo da se ovaj problem reši, niko od nadležnih još ništa nije preduzeo. Izgleda da je potrebna ovakva tragedija da se nešto preduzme“, s gorčinom je prokomentarisao Jaćimović.
ova ce dobiti 2g i izace za godinu...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Post by Kruskica »

:shock: uzas..........kad se ovako nesto desi,odmah se spominju lezeci policajci i sl. koji su,gle cuda,trebali biti postavljeni bas na tom mjestu........i slicne gluposti.DJELA A NE RIJECI!!!! :(
Kakva tragedija.....
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Čoveče sad me nazove drug i kaže mi da je pokojna Anja ćerkica od mog druga i komšije iz Vijačana nastanjeni u B.Luci! Totalno sam u šoku!
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »



Srbija prva po broju abortusa

Beograd -- Srbija je na prvom mestu u Evropi po broju abortusa, a na poslednjem mestu po broju korisnica kontraceptivne pilule i hormonske spirale, piše “Politika”.

Prema zvaničnoj statistici, svaka druga žena u Srbiji ne koristi kontracepciju, dok se, s druge strane, svake godine u zemlji obavi oko 150.000 abortusa. Na prekid trudnoće najčešće se odlučuju žene u braku ili dugoj vezi, a godišnje se na abortus odluči i 6.000 devojaka od 16 do 19 godina starosti.

Ginekolog Ginekološko-akušerske klinike ”Narodni front” Dejan Stojanović upozorava da abortus nosi veliki rizik od infekcija, krvarenja i mehaničkih povreda, koji mogu biti uzrok kasnijeg steriliteta.

Kako je objasnila Snežana Pantić-Aksentijević, samostalni savetnik u Ministarstvu zdravlja i rukovodilac Grupe za javno zdravlje, podrška države u ovoj oblasti postoji, ali nije dovoljna kako bi se svest kod žena u Srbiji podigla.

Cilj Ministarstva je, prema njenim rečima, da se kampanjama smanji broj abortusa, i samim tim steriliteta, a poveća upotreba savremene kontracepcije.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply