Tenis

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Jest da ce stvarno biti tesko protiv Nadala,ali imam tako neki lud predosjecaj da ce ga Nole skrsiti.Garant tesko,ali da ce proci!
Image

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

evo i Jelena dobija Navaro
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Sta reci? Izgleda da me danas dobro islo. :lol: Prvo lagana pobjeda Ane Ivanovic, gdje Schnyder nije nikako mogla da se nosi sa jacinom Aninih udaraca. Totalna dominacija. Nole imao jako jako jako tezak mec, kao sto sam i prognozirao, mnogo teskih gemova i setova. Ipak na kraju iskustvo je bilo dovoljno da rezultat izgleda ovako kako izlgeda. Velika buducnost pred Gulbisom. Nadal me je jedini iznenadio pozitivno, ako on moze uopste da iznenadi pozitivnije!? Ocekivao sam laganu pobjedu Nadala, ali NE BAS TOLIKO LAGANU. Iako fantastican dosad, Almagro nije imao nikakve sanse protiv kralja sljake. Ocekivao sam mnogo vec otpor, naravno pobjedu u 3 seta, ali nesto kao 6-4 7-5 6-3.
3 gema u mecu 5 setova je stvarno smijesno. Niko ne moze da se nosi sa njim, to je to.
Jelena bas kao sto sam i pretpostavio, izasla sa 50-60 posto mogucnosti, ne vise. Podatak da su joj prvi servisi ponekad i imali brzine od 125-130 km/h dovoljno govori. Dosta je grijesila, slabo se kretala, ali kao sto sam i rekao, ova ocajna teniserka nije nikako mogla da dobije, previse je losa. Evo dok ovo pisem, Jelena ima 2 mec lopte. Nece imati nikakve sanse protiv Ane Ivanovic, iako je prvi dio mog predvidjanja (zavrsiti sto prije pa se oporaviti za 1/2 finale) ispunila, mislim da se nece dovoljno oporaviti da parira Ani. Nole ce da lagano ispusi od Nadala. 3-0 mislim da je jako realno. Sanse, velike, Ani Ivanovic, iako Kuznetsova, Safina i Dementieva igraju jako dobro, imaju svoje minuse.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Svaka cast Gulbisu, namucio je kao niko Noleta. Stvarno ce biti dobar igrac ako ne poludi kao Ex Rusi i Rusi. Na iskustvo ga dobi, jest da sam ja pao tiket al nema veze :lol: . Snider ne treba komentarisati, taj zenski tenis je krs kad onakva krava dodje do cetvrt finala. Jelena je lagano prosla, ona osim bekhenda nista drugo ne zna a i izgleda kao tasmanijski djavo.
Nadal je nadmocan, Pariz ga izgleda posebno motivise. Safina igra najbolje cini mi se, Kuznjecova ima kompleks polufinala i finala, a i ja vise sansi dajem Ani, ali nikad se ne zna.
Prodjose i Zimonjic i Nestor, kako rece komentator. Tipsa i Viktor zavrsili.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Boxer
Posts: 454
Joined: 01.06.2008. 09:06
Location: USA

Post by Boxer »

Volio bih da Nole osvoji turnir ali nazalost nema sanse od Nadala :(

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ja kazem lijepo tijesni setovi, dvojka hendikep, a ti mene ne hebes ni 5 posto. :lol:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nicky wrote:Ja kazem lijepo tijesni setovi, dvojka hendikep, a ti mene ne hebes ni 5 posto. :lol:
Gledao sam mec, grijesio je dosta Nole, i onda kad zagusti prelomi ga. Sisa.

Najčudniji mečevi u istoriji: "Fali oprema"
Goran Ivanišević je na Samsung Open u Brajtonu stigao sa reputacijom jednog od najzanimljivijih tenisera na svetu. Razloga za to bilo je više nego dovoljno- odličan servis, žustar temperament, promene raspoloženja i stava ili česte pretnje da će napustiti teren, Ivanišević je oduvek bio intrigantan i za mnoge nedokučiv.

Bilo da je imao dobar ili loš dan, svetski mediji su ga u šali zvali "Ivan Grozni".

Neki su tvrdili da je smekšao s godinama, ali oni koji su u novembru 2000. bili u Brajtonu svojim prisustvom pišu jedinstveno poglavlje u Ivaniševićevoj karijeri.


Pošto nije osvojio titulu od 1998, finalista Vimbldona, tada 134. igrač sveta, na Samsung Open je stigao sa velikim ambicijama. U drugom kolu protiv Korejca Hjung-Taik Lija nije trebalo da ima većih problema. Ipak, dokazalo se da je ovaj meč bio veoma zanimljiv, ali zbog svega, samo ne zbog teniskih razloga.

Iako je Ivanišević dobro počeo meč, u prvom setu je Li napravio brejk za 6.5. Kao odgovor na dobru igru Korejca, Ivanišević je slomio reket i zaradio sudijsku opomenu. Li je nakon toga i osvojio set 7:5.

Hrvatski teniser se pribrao nakon ovog gubitka, i drugi set rešio u svoj korist 7:6. U trećem setu su stvari opet krenule naopako. Nakon što je Ivanišević propustio dvostruku brejk-šansu pri rezultatu od 1:1, drugi reket je platio cenu. Još četiri poena su odigrana pre nego što je opet novi reket takođe postao „dobar“ za staro gvožđe. Korejac je došao do dvostruke brejk prilike, i Ivanišević je ponovo odreagovao lomljenjem opreme. Glavni sudija je dosudio kazneni poen, i Ivanišević je izgubio gem.

A onda se desilo nešto još čudnije. Sa veoma zabrinutim izrazom lica, Ivanišević je prišao glavnom sudiji Geriju Armstrongu, i tiho izjavio: „Geri, nemam više reketa.“

„Šta da ti kažem?“, odgovorio je Armstrong, i Ivanišević je morao da napusti meč. On je ujedno bio i prvi teniser koji je morao da napusti meč nakon što je polomio sve rekete.

Sudija je objavio pobedu Korejca u tri seta 7:5, 6:7, 3:1, dok je Ivanišević nakon meča izjavio: „Mogao bih da odem i kupim nove rekete za Božić, ali mi se sada čini da bih i njih polomio.“
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Hehe, TAJ MEC SAM GLEDAO!!! Sjecam se toga k'o da je sad bilo. :wink: Kakav kralj. Lee mu je nudio reket ali ovaj nije htio uzeti i predao je mec.

btw, Gerry Armstrong je onaj lik sto vec dugo dugo godina komentarise na Eurosportu, garant ste gledali bar nekad. Strasno jak lik, jedan od omiljenih. Ponekad jos sudi na Queensu.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Gerry je car, nema boljeg sportskog komentatora za tenis. Posebno kad uzmes u obzir ovu dvojicu trojicu, koliko vec, smaraca koji vode tenis na srpskoj verziji eurosporta. Jbt, znam da su komentatori ali ne moras da pricas non stop.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Danas na rasporedu:

CHATRIER od 14h


Safina - Dementieva

Izuzetno tezak mec za prognozirati. Mnogi ce reci Safina nakon sto je dobila Sharapovu, a na proslom turniru cak i Henin, te je tako u strasnoj formi, mada neprimjetno je u odlicnu formu usla i Dementieva. Ovo je jedan od onih meceva gdje ce brejk biti kad teniserka zadrzi svoj servis, a ne oduzme protivnici. Dementieva ima jako los servis, te je opste poznato da bi ona bila vjerovatno daleko najbolja teniserka na svijetu da posjeduje servis bilo koje druge teniserke u 10. Mnogi strucnjaci su radili na njenom servisu, ali niko ga nije uspio popraviti. Dosta dvostrukih i slabi kick servisi joj daju ogromne minuse. Sigurno ce to Safina znati kazniti. U finalu Berlina Safina je dobila u 3 seta. Mislim da ce se slicno desiti i danas. Moj tip: Preko gemovi, a osobe sa jacim zivcima mogu probati dvojku na Dementievu jer je kvota respektabilna, i bas nije realna. Ja cu keca. :)

Poslije tog meca na teren izlaze Ferrer i Monfils. Dva dobra igraca, oba odigrala dosta setova, ali sigurno se umor nece primjetiti. Ferrer je sigurno veliki favori, ali Monfilsu to pred domacom publikom nece smetati. Malo se vratio u formu, igra dosta dobro, ali losa igra na mrezi i jako los bekend ce Ferrer kaznjavati bez milosti. Tesko je prognozirati, i bolje je zaobici ovaj mec, ali ja cu opet probati dvojku. Nisu me dosad razocarali ni jedan ni drugi (u proslom kolu dvojka na Monfilsa i preko gemovi na Ferrera), ali ovaj put cu opet probati sa dvojkom, samo zbog prevelike kvote.

LENGLEN od 14h

Eto da ne bude da prognoziram sva iznenadjenja, u mecu Kuznetsova - Kanepi pobjednik je jasan. Kuznetsova zeli da od ponedeljka bude broj 1 u zenskom tenisu, i sigurno da joj prosjecna Kaia Kanepi nece stati na put. Ustvari hoce, ali bice zgazena. Tip: lagana jedinica iako je kvota mizerna. Mozda hendikep dvojka ako je preko 6

Poslije toga Federer - Gonzalez. Mec u kojem Gonzalez sigurno ima svoje sanse, ali ne bas mnogo. Dosad je uvijek igrao dobro protiv Federera ali nikad nije otisao dalje od toga. Za kladionicare predlazem hendikep kec, jer 1.05 i nije bas kvota za cekati u ovom krugu takmicenja.

Jedno je sigurno, od ponedeljka cemo imati novi broj 1 u zenskom tenisu. Ivanovic, Jankovic ili Kuznetsova, vidjecemo za koji dan...

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Ako Nole bude igrao kao protiv onog Gulbisa, nema ni blage sanse sa Nadalom....

Nekako se plasim da ce ove nase izvisiti protiv ruskinje... Jednostavno ne mogu da zamislim neku nasu kao broj jedan...

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Kad igraju Ana i Jelena?
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Sad vidjeh da nema rasporeda na specijalu b92.

Odoh Fedexa da singlujem hen.gemova, nadam se da se ovaj koke nasmrkao da nece moci prditi duze od po sata.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

dementijeva-safina,prvi set 6-4
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Fedex izgubio prvi set, u drugom vodi 4-1... Sve ce to doci na svoje...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

  • RG: Ziki gazi ka duploj kruni u Parizu
    Sreda, 4. jun 2008. 19:38

    Nakon ženskog i muškog singla i muškog dubla, Srbija i u konkurenciji mešovitih parova ima predstavnika u polufinalu Rolan Garosa.

    Nenad Zimonjić i Slovenka Katarina Srebotnik u četvrtfinalu su tačno za sat igre nadigrali belorusko-australijsku kombinaciju Katarina Bondarenko- Džordan Ker sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

    Za plasman u finale drugog gren slema sezone, Srebotnik i Zimonjić, koji su u Parizu trijumfovali pre dve godine, igraće protiv Indijca Maheša Bupatija i Kineskinje Džije Ženg.

    Ženg i Bupati mesto medju četiri u miksu "bukirali" su pobedivši Viržini Razano i Rodžera Vasena sa 6:2, 6:4.

    (MONDO)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Sheki wrote:Fedex izgubio prvi set, u drugom vodi 4-1... Sve ce to doci na svoje...
Jebo mu ja ono dijete bagavo. Dabogda se udavio. Trebao mi je 1 gem za mnogo para. :lol: Debil bagavi, imao je u drugom setu za 6-1 lopte, imao je u trecem isto za 6-2 lopte, imao za 5-2 u cetvrtom, i nista...

Monfils po prognozi lagano (3.15), Safina po prognozi preko gemovi 3 seta kao sto sam i rekao, Kuznetsova lagano po prognozi...Nece bagavi debil. :lol: :D

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Sta dijete bagavo?

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Sujes dijete bagavo!? Debilcino! Eto ti tvoje pameti i kulture!
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Sheki wrote:Sta dijete bagavo?
Sta, cudno ti jer nema dijete? :lol: Ima likova koji se svejedno lijepe. Debil bagavi, imao je 100 sansi da rijesi sa vecom razlikom, a nesto se tamo dobacuje, felshuje bezze, slice ovamo, pa slice tamo, i onda ramom udari u nebo. Strasno. Nadal ce mu kicmu u cvor sabiti i sjetice mu se familije.

Boxer
Posts: 454
Joined: 01.06.2008. 09:06
Location: USA

Post by Boxer »

Nicky stvarno prejterujes i ponasas se kao da se cijeli svijet vrti oko tebe!
Koga briga sto si izgubio na kladionici zbog Fedexa? On za jedan dan zaradi vise
nego sto ce ti za cijeli zivot :) Nadal je najjaci mislim da ce sutra da pregazi
Noleta a takodje u finalu Fedexa. Forca Nadal ! :)

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Cuj Forca Nadal. :roll: Drkas pojmove sto bi Zika rekao. A sto se tice ovog da on zaradjuje...o tome i pricam liku. :lol: Procitaj!! Pise, STO SE NIJE SMILOVAO NA NAS JADNIKE (mene i regea) KAD JE IMAO SANSU, ALI ON BAS MORA DA SE TAD ZEZA.

Proklinjacu ga do groba. Zato on za mene nikad nece biti najveci. Jednostavno nema tu zelju koju imaju neki teniseri. Nadal udara po kicmi dok god protivnik ne umre, a ovaj kod 4-1 na tudje servise samo udara u aut returne da bi svojim servis gemovima sto prije zavrsio. ****** totalni.

Boxer
Posts: 454
Joined: 01.06.2008. 09:06
Location: USA

Post by Boxer »

Hvala za objasnjenju Nicky na brzinu sam procitao tvoj prosli post.
Cini mi se da je Fedexu lova udarila u glavu pa zato tako igra, ko zna?
Obozavam Nadala mada mi je zao sto ce sutra da pobijedi Noleta :(

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Jest, udarilo je njega ko zna sta u glavu. Meni nije zao sto ce Nadal dobiti Noleta. Boli me briga, meni ni iz dzepa ni u dzep. Cak stavise, ni na koji nacin ishod tog meca ne utice na moj zivot, a to je ono najbitnije. :wink:

User avatar
tehnol
Posts: 271
Joined: 20.04.2007. 23:27
Location: Prnjavor/NS

Post by tehnol »

Kao sto ni rezultati poola nemaju nikakvih dodirnih tacaka s tobom :lol:

Post Reply