KK Mladost 76

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

KK Mladost '76 je prestao sa radom, tako da ce se u ovih nekoliko dana klub i zvanicno ugasit.

Razlozi su iskljucivo finansijske prirode. Obecanja koja su data da ce igraci biti placei nisu ispunjena. A bez toga se ne moze ozbiljno radit, tako da je bolje odmah presjec.

Steta, imali smo velike sanse da ostanemo u Prvoj ligi.

Ceko P.F.C.
Posts: 57
Joined: 26.11.2007. 21:07

Post by Ceko P.F.C. »

e jebiga kume ja taman mislio da vas pojacam!!! :lol:

mali_decak
Posts: 218
Joined: 31.01.2008. 13:14
Location: PRESELIO

Post by mali_decak »

Ma sredice se to nekako valjda ne verujem da je to ikome u interesu!!!

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Nazalost desilo se ono najgore.
Kriza koja traje vec neko vrijeme u klubu dozivjela je kulminaciju.
Nedostatak finansija, kriza u organizacionom i igrackom kadru uzrokovala je odustajanje od takmicenja.

Sta reci?
Jos jedan klub u Prnjavoru koji prestaje sa radom, nadati se povratku u takmicenje u bliskoj buducnosti.

mali_decak
Posts: 218
Joined: 31.01.2008. 13:14
Location: PRESELIO

Post by mali_decak »

Neznam da li je istina da je nacelnik ponudio da pokrije sva troskove,znaci putovanja,dvoranu,sudije i neke opremice malo,ako je to tacno onda to nije dobar potez jer to i jeste njegova obaveza a sve ostalo trebalo bi da obezbedi UO!!!

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

Samo neznam kako je nacelnik dozvolio gasenje kluba, ipak taj klub nije privatni pa da se radi s' njim sta je nekom' volja.
Razlozi su iskljucivo finansijske prirode. Obecanja koja su data da ce igraci biti placei nisu ispunjena. A bez toga se ne moze ozbiljno radit, tako da je bolje odmah presjec.
Cuo sam da idu u NBA da igraju za neku novu ekipu od sledece sezone da im kapaju $$$...pa nisu oni jedini igraci na ovom svijetu, pa moglo se naci u drugoj i trecoj ligi igraca koji bi dzabe igrali prvu ligu i tako zavrsis prvenstvo kad se vec pocelo i ispadne se posteno a ne ovako gasiti klub. :roll:
Image

Ceko P.F.C.
Posts: 57
Joined: 26.11.2007. 21:07

Post by Ceko P.F.C. »

Sewerin wrote:Samo neznam kako je nacelnik dozvolio gasenje kluba, ipak taj klub nije privatni pa da se radi s' njim sta je nekom' volja.
Razlozi su iskljucivo finansijske prirode. Obecanja koja su data da ce igraci biti placei nisu ispunjena. A bez toga se ne moze ozbiljno radit, tako da je bolje odmah presjec.
Cuo sam da idu u NBA da igraju za neku novu ekipu od sledece sezone da im kapaju $$$...pa nisu oni jedini igraci na ovom svijetu, pa moglo se naci u drugoj i trecoj ligi igraca koji bi dzabe igrali prvu ligu i tako zavrsis prvenstvo kad se vec pocelo i ispadne se posteno a ne ovako gasiti klub. :roll:
pa sta ti pricas seve ti nisi mogao da budes peti golman u trecoj ekipi pionora i dobijao si nesto a sad tu nesto k...s :)

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Vidim da postoje razlicita gledanja na odustajanje od takmicenja.
KK Mladost 76 je TREBAO zavrsiti tekucu sezonu.
Bez obzira na sve probleme koji, moramo iskreni biti, nisu nista veci nego protekle sezone kada se dostojanstveno odigralo do kraja.

Pogotovo ako su postojala odredjena obecanja za pomoc.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Slazem se...gasenje je tragedija!

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

sportfan wrote:Bez obzira na sve probleme koji, moramo iskreni biti, nisu nista veci nego protekle sezone kada se dostojanstveno odigralo do kraja.
Pa bas zato i nije trebalo igrati. Dosta je vise tih prica: jos samo ova utakmica, jos samo ova polusezona. Pa selendre poput Dervente, Sipova i Celinca daju nasim igracima 100 KM po utakmici da igrju Drugu ligu. Da nije tragicno, bilo bi smijesno.

Sewerin wrote:Samo neznam kako je nacelnik dozvolio gasenje kluba, ipak taj klub nije privatni pa da se radi s' njim sta je nekom' volja.


Kandiduj se ti za predsjednika kluba i sve to sredi.

Sewerin wrote:Cuo sam da idu u NBA da igraju za neku novu ekipu od sledece sezone da im kapaju $$$...pa nisu oni jedini igraci na ovom svijetu, pa moglo se naci u drugoj i trecoj ligi igraca koji bi dzabe igrali prvu ligu i tako zavrsis prvenstvo kad se vec pocelo i ispadne se posteno a ne ovako gasiti klub. Rolling Eyes
Moj kum ti je sve napisao. :lol:

mali_decak wrote:Neznam da li je istina da je nacelnik ponudio da pokrije sva troskove,znaci putovanja,dvoranu,sudije i neke opremice malo,ako je to tacno onda to nije dobar potez jer to i jeste njegova obaveza a sve ostalo trebalo bi da obezbedi UO!!!
To jeste istina. Al' kad nacelnik moze izdvojit za Ljubic 180 000 KM, moze i za Mladost 80 000. Da mozda UO Ljubica nije obezbjedjivao plate igracima? E sad, zalosno je to sto od 190 000 KM koje je prosle godine Ljubic dobio, igraci nisu primili plate par mejseci. Plus sto su na kraju sezone imali dug od 160 000 KM.

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Svi koji ovde pisu su manje ili vise u pravu.
Tacno je da Mladost nije trebala odustati od takmicenja, tacno je i da igraci-ako nisu zadovoljni neka idu gdje je bolje, trebalo je odigrati do kraja sa juniorima ili igracima iz okoline koji zale igrati prvu ligu.
Sto se tice Ljubica tacno je da postoje odredjena dugovanja, kolika su ne znam, ali to nisu dugovanja samo iz ove sezone.
To su dugovanja nastala tokom nekih 10-15 godina-malo struja, malo voda, malo prevoz, malo plate itd.
Ne zelim nikoga da branim niti da napadam mislim da u oba ova kluba problemi su slicni:para nema, uprava ne postoji ili nista ne radi, igraci misle da igranjem u Prnjavoru mogu rijesiti egzistenciju...
Sve ovo su cinjenice koje su dovele do trenutnog stanja u klubovima, posebno u Ljubicu i Mladosti klubovima koji privlace najvise nase paznje.

Ukucani VELIKOG BRATA
Posts: 5
Joined: 21.10.2008. 19:06

Post by Ukucani VELIKOG BRATA »

Evo da vam se javimo, posto vidimo negativne kritike na nas racun, od osoba koje nemaju adekvantno znanje o sportu kojim se bavimo, cast izuzecima.
Kao prvo, morate znati da niko od nas nije dobio ni marke od kluba, a kamoli nesto drugo, i ako skoro svi igramo 10 god.
Mi mislimo da nema vise smisla da se ova agonija nastavi, pa smo stoga odlucili da trazimo minimalne uslove, za koje nam niko nije mogao garantovati da ce biti ispostovani. Cast izuzecima koji se i dalje trude da obezbjede nekakva sredstva, da bi se vratila dugovanja.
Ako treba, i uz minimalne uslove, mi cemo zavrsiti ligu do kraja i ako smo svjesni da cemo, u slucaju poraza, imati kritike od ljudi koji nemaju veze sa sportom i koji vrijeme trose sjedeci za racunarom i posjecujuci forume, ostavljajuci razne komentare, kao da sve znaju.
Ako neko ima neki komentar, neka nam se obrati, licno, sve znali forumasi.
SUBA, SULE I CELA

Ukucani VELIKOG BRATA
Posts: 5
Joined: 21.10.2008. 19:06

Post by Ukucani VELIKOG BRATA »

Sewerin wrote:Cuo sam da idu u NBA da igraju za neku novu ekipu od sledece sezone da im kapaju $$$...pa nisu oni jedini igraci na ovom svijetu, pa moglo se naci u drugoj i trecoj ligi igraca koji bi dzabe igrali prvu ligu i tako zavrsis prvenstvo kad se vec pocelo i ispadne se posteno a ne ovako gasiti klub. :roll:
Severine TISINA

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

Ukucani VELIKOG BRATA wrote:[Severine TISINA
He...
Image

mali_decak
Posts: 218
Joined: 31.01.2008. 13:14
Location: PRESELIO

Post by mali_decak »

Sve je to u redu,moje misljenje je da da opstina treba da pokrije sve sem plata igracima a da UO obezbedi novcanu nadoknadu jer cemu biti tu a ne dati nikakav doporinos,i tako treba u svim klubovima na opstini,i problem resen!! :lol:

User avatar
Cupkica
Posts: 103
Joined: 04.02.2008. 12:55
Location: Prnjavor

Post by Cupkica »

Sta ce Prnjavoru KK Mladost, FK Ljubic, OK Ukrina, ljudi ulazu u ono od cega imaju "koristi": vaserske feste u prezderavanja i opijanja do zore... kdklsaj#nsdjkah (da ne psujem javno).... strasno sta se desava!!!! :smt013 :smt013
Mnogi ljudi gube male radosti nadajuci se velikoj sreci!!!

mali_decak
Posts: 218
Joined: 31.01.2008. 13:14
Location: PRESELIO

Post by mali_decak »

Bice to sve OK samo malo strpljenja.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Tragedija!Tragično!
Koga da okrivimo?
SVE?!
Bivši načelnik?
Novi načelnik?
Uprava?
Trener?
Igrači?
Babe što prodaju špice i kikiriki?
Ja se samo mogu sjetiti da su Pop,Dragiša,Trivi,mogli otići u ozbiljne klubove a nisu i igrali su za džaba,...Gavro se vratio iz Borca i igrao za džaba,i ja iz Srbije i igrao za džaba.Mislim da smo nekako voljeli taj klub i jedva čekali naša druženja i treninge.Utakmice su bile važne ali nismo ih doživljavali kao najvažnije.Naravno nismo se uvijek slagali,ali brzo smo zaboravljali ružno i bili sretni što u našem malom mjestu imamo MOGUĆNOST!
Uprava je u svakoj garnituri davala šta je mogla,...PRIMJER:Dubravko Šimunović,koliko ja znam,izvrnuo je svoj novčanik toliko puta da mu treba da se ponudi da klub nosi njegovo ime...ne umanjujem imena ,Elvira,Nezira,Švrake,Lebure,...svi su dali puno toga na svoju štetu!
Trener,ko zna koliko je produžio samo rok a čisto svojim entuzijazmom.
Načelnici,e smjena,mogućnosti,...mislim da nedostaju razvojni programi,zapošljavanje igrača,pomoć u školovanju a to ne košta puno,stvar dobre volje...
Postoji i ta činjenica da i naša sredina nosi proklestvo zavisnosti i zavidnosti,kada bi svi zaživjeli priču KK Mladost,sam grad bi iznjedrio nove Trivičeviće,Popoviće,Gavriće,Marinkoviće,Janjiće,Petroviće,Stojakoviće,...i mnoge druge divne momke sa kojima smo igrali,družili se,pobjeđivali...a naravno i one starije u koje smo gledali sa strahopoštovanjem i trčali da im dohvatimo loptu a oni nama da vrate osmijeh,E TO JE BILA SREĆA!A sve za džaba!!!
Najlakše se predati!!!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
zeko_sisko
Posts: 383
Joined: 30.09.2007. 16:14

Post by zeko_sisko »

To sto si ti Kume naveo je skoro sve istina. Al' ovo su malo drugacija vremena.

Kao prvo, vi niste stalno igrali za klikere. Dok je Raso vodio klub imali ste extra uslove. Mozda Aco Popovic, Nune, Tetran i jesu igrali za dz., al' vi sigurno niste.

Kao drugo, tadasnji sistem takmicenja se ne moze poredit sa ovim danas. Ispravi me ako grijesim, Mladost je jednu sezonu bila cetvrta u RS. Tada se u ligi takmicilo osam klubova. Sledecu sezonu je trebala ispasti, al' se liga prosirila i ostalo se. Trecu sezonu smo ispali. Sjecam se da Dragisa uvijek prica kako se zadnje kolo islo u Bijeljinu. Niko sem njega nije htio ici zbog nedostatka para. On i juniori.

sportfan
Posts: 79
Joined: 13.09.2008. 19:32

Post by sportfan »

Kum_Ruzvelt wrote:Tragedija!Tragično!
Koga da okrivimo?
SVE?!
Bivši načelnik?
Novi načelnik?
Uprava?
Trener?
Igrači?
Babe što prodaju špice i kikiriki?
Ja se samo mogu sjetiti da su Pop,Dragiša,Trivi,mogli otići u ozbiljne klubove a nisu i igrali su za džaba,...Gavro se vratio iz Borca i igrao za džaba,i ja iz Srbije i igrao za džaba.Mislim da smo nekako voljeli taj klub i jedva čekali naša druženja i treninge.Utakmice su bile važne ali nismo ih doživljavali kao najvažnije.Naravno nismo se uvijek slagali,ali brzo smo zaboravljali ružno i bili sretni što u našem malom mjestu imamo MOGUĆNOST!
Uprava je u svakoj garnituri davala šta je mogla,...PRIMJER:Dubravko Šimunović,koliko ja znam,izvrnuo je svoj novčanik toliko puta da mu treba da se ponudi da klub nosi njegovo ime...ne umanjujem imena ,Elvira,Nezira,Švrake,Lebure,...svi su dali puno toga na svoju štetu!
Trener,ko zna koliko je produžio samo rok a čisto svojim entuzijazmom.
Načelnici,e smjena,mogućnosti,...mislim da nedostaju razvojni programi,zapošljavanje igrača,pomoć u školovanju a to ne košta puno,stvar dobre volje...
Postoji i ta činjenica da i naša sredina nosi proklestvo zavisnosti i zavidnosti,kada bi svi zaživjeli priču KK Mladost,sam grad bi iznjedrio nove Trivičeviće,Popoviće,Gavriće,Marinkoviće,Janjiće,Petroviće,Stojakoviće,...i mnoge druge divne momke sa kojima smo igrali,družili se,pobjeđivali...a naravno i one starije u koje smo gledali sa strahopoštovanjem i trčali da im dohvatimo loptu a oni nama da vrate osmijeh,E TO JE BILA SREĆA!A sve za džaba!!!
Najlakše se predati!!!
Respect!!!
Sve sto treba biti receno.

Grobar Basket
Posts: 383
Joined: 09.01.2008. 23:18

Post by Grobar Basket »

U klubu se sigurno nije igralo za dzabe. I kada su svi voljeli klub zasto su otisli u Borac, Srbiju ili bilo gdje cim im se ukazala prilika?????? Lijepo je sjediti daleko od Prnjavora i samo pametovati a nista konkretno ne uraditi.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Kao prvo, vi niste stalno igrali za klikere. Dok je Raso vodio klub imali ste extra uslove. Mozda Aco Popovic, Nune, Tetran i jesu igrali za dz., al' vi sigurno niste.
JA NISAM DINARA VIDIO!!!Ali da je u klubu bilo extra JESTE!!!

Kao drugo, tadasnji sistem takmicenja se ne moze poredit sa ovim danas. Ispravi me ako grijesim, Mladost je jednu sezonu bila cetvrta u RS. Tada se u ligi takmicilo osam klubova. Sledecu sezonu je trebala ispasti, al' se liga prosirila i ostalo se. Trecu sezonu smo ispali. Sjecam se da Dragisa uvijek prica kako se zadnje kolo islo u Bijeljinu. Niko sem njega nije htio ici zbog nedostatka para. On i juniori.[/quote]
Ja sam prestao igrati odmah nakon te tada velike sezone,tako da nisam znao za daljnja dešavanja!Tada da sam mogao ja bih pomogao!!!Ako je ko vidio pare možda je jedino Dačo ali on je imao interni dogovor sa Rašom!Dobit nisu imali drugi sem povlastica,posao,nabačene neke poslovne varijante,transport,staklo...Siguran sam da Dragiša,Pop,Trivi ,Gavro,nisu imali plate,jedino da ja nisam znao!Ali njih 4 su izuzetno dobri i pošteni momci a uz njih i Švraka,...mislim da je to bila samo velika ljubav i entuzijazam!!!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Grobar Basket wrote:U klubu se sigurno nije igralo za dzabe. I kada su svi voljeli klub zasto su otisli u Borac, Srbiju ili bilo gdje cim im se ukazala prilika?????? Lijepo je sjediti daleko od Prnjavora i samo pametovati a nista konkretno ne uraditi.
Ja sam pomoć nudio ali čiji interesi nisu se uklapali?I Duki je dolazio i Mišo,...Tvoj opanak je sada prionuo,pa mlatiš,ali...I ti si se vratio!Radiš li školu košarke za džabe?

Tebi bi ja inače imao što-šta reći ali ću to ostaviti za posebnu priliku!Ne moramo FRAJERE ovdje glumiti!
Imaš sada priliku pa napravi ČUDO!Ali neću ja tebe ovdje ni dizati ni pljuvati,doću ja kod tebe,pa ćemo nate-nane!Ljudi smo?
Mislim da su svi,pa i ja otišli za hljebom!!!Nije Gavro otišao u Borac da bi se pričalo po selu,nego je dečko dobio mogućnost da napreduje,da dobije osnovna sredstva za miran trening i takmičenje bez grča!I ja sam otišao za hljebom i vratio se i odigrao tu extra sezonu ZA DŽABA!!!
Za info svima,
nudio sam da iz proizvodnog asortimana,sokova,džemova,alkoholnih pića,...da se izdvoji jedan dio zarade ali da bude brendirano sa logom KK Mladost te da se i sami košarkaši uz upravu i Mišu angažuju u plasmanu po Prnjavorskim prodavnicama,kafićima...dobit bi imali i klub,i prodavnice i kafići samo više ne bi uzimali od ostalih dobavljača...moguća dobit bi bilo oko 20% od ulazne fakture(npr.ulaz 50000KM klubu ostaje 10000KM).Sa tim iznosom bi se moglo pokriti puno toga!
I grad bi se vjerovatno saživio sa atmosferom borbe za opstankom!Naravno sa činjenicom,da se sve plaća u normalnom roku od strane trgovaca prema klubu a i klub prema proizvođaču,kako bi se mogle sirovine nabaviti!
Ja sam nekada igrao,radovao se kao i svaki drugi dječak,upoznao mnogo dobrih ljudi i volim Mladost i Prnjavor,...to meni ne može niko oduzeti,imam pravo i biti realan i nerealan,jer i moj otac je vozio autom nas košarkaše kao i Dragišin otac,i od ostalih...majke su nam pravile sendvičiće i donosile sokiće,išli smo jedni drugima pomagati cijepati drva,kopati temelje za kuće...ma mi smo se voljeli kao braća.A danas MA GDJE BILI i u pi... mater....,sa tugom gledamo na sve!Vas dvojica ste sada u ne zavidnoj situaciji jer branite situaciju u kojoj se sada nalazite,niste Vas dvojica i ostali krivi,dugi niz godina se to vuče,kao rak!Bez iskrene ljubavi neće nikada biti više košarke tu,nema novca.
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Kume jako mudro razmisljanje i garantovano uspjeh na sve strane nebi izostao,svi bi bili zadovoljni!
Image

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Znaš kako batice,nisam ja mislio ništa nikome reći u smislu da neko nije dobar!
Znam problematiku,znam da i mi stari i ovi novi OBOŽAVAJU to ime MLADOST!
Ali zašto uvijek se nađe neki miner da minira a ovdje se provlači kao strateg i patriota...
Ja sam niko i ništa ali nisam razjedinio nikoga,radio iza leđa i prodavao sport kao članarinu!Legalizacija svega prođe kao čista konkurencija,dvostruka igra!!!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

Post Reply