NBA

U zdravom tijelu zdrav duh.

Moderators: Franz, Magyar

User avatar
djuka
Posts: 343
Joined: 27.09.2007. 15:31
Location: prnjavor

NBA

Post by djuka »

Last edited by djuka on 24.12.2007. 16:44, edited 1 time in total.
Milan Đurđević - Đuka
Милан Ђурђевић - Ђука

User avatar
rema
Posts: 180
Joined: 30.06.2007. 20:56
Location: Prnjavor City
Contact:

T-Mac 1.

Post by rema »

Djuka moram te pohvaliti,odlicna tema! Ja nesto malo pratim kada ima prenos na OBN-u.
Oni komentatori su ludi ko struja,sve znaju.Imas prenos svake nedelje u vecernjem terminu.
Pozz :smt006
mes que un club

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Некад редовно, а сада скоро па никако пратим најјачу свјетску лигу.

Мало сам испао из фазона тако да ми нису познати фаворити. Ови са ОБН-а, што раде људи пренос, свака им част.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
tehnol
Posts: 271
Joined: 20.04.2007. 23:27
Location: Prnjavor/NS

Post by tehnol »

pomalo, ovi nasi igraju po principu vruce-hladno,nesto slicno kao mladost '76 :D trio iz bostona je nevjerovatan,uspio covjek ukomponovati tri nba zvijezde u jednoj petorci...

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

ne pratim :)
Take me home united road!

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

ne zelim da pratim, nije to vise nba iz 90-ih, nestala je sva ljepota igre po kojoj su bili prepoznatljivi, sad je to sve vise manje mehanicki
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Ima pravo Hunter...nema to vise tu draz 90tih...i ja sam ohladio od NBA skroz.

Neuporedivo mi draza nasa liga bez briga! :smt023
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Prije sam dosta pratio NBA ligu posebno krajem 80-ih i pocetkom 90-ih ali sada nista. Imao sam priliku gledati uzivo u Kanadi NBA tekmu sa Toronto Raptors - Detroit i moram da priznam da sam se totalno razocarao. Sve je to cisti biznis, naplacuju jako skupe ulaznice, zderu se pizze i pije coca cola sa astronomskim cijenama. Nema nikakvog navijanja i atmosfera je skroz bezveze. A da ne govorim za losu igru kosarkasa, nisam vjerovao da tako lose igraju. Evropska kosarka je mnogo bolja !

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Nekad pratio dok sam iš'o u srednju. Bio napaljen, pratio transfere, statistiku, znao nadimke igrača... Sad veze nemam đe ko igra niti me zanima mada kad naletim na tekmu, pogledam. Ove sezone pogled'o jednu tekmu Bostona koju su dobili na produžetak. Pierce forsir'o šuteve, očajno odigr'o ali zato Allen nije mog'o promašit. Garnet standardno, double double...
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Dobra je nba. .ja volim Kliperse i Denver..prave divljacke ekipe

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Euroliga je bila zanimljivija zadnjih par godina,ali se sada stvorio ogroman jaz izmedju bogatih i manje bogatih timova.To u NBA nije moguce,stvara se razlika samo izmedju pametnih i manje pametnih timova ili generalnih menadzera,ako hocete.Problem sa NBA je sto su nestali heroji i idoli,ostali su likovi koji misle iskljucivo na svoje astronomske ugovore,na svoju statistiku i na felne na svojim hummer-ima.Mada ova sezona obecava,ima nekih interesantnih rivaliteta,moguce da ce biti interesantna.
Image

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Ja imam sedmicno 3-4 utakmice direktno na TV,ali sam od pocetka sezone pogledao samo jednu i nju sam gledao da vidim kako igra taj Pavlovic oko kojeg se bila digla tolika frka.......
Nije to vise ni slicno onome sto je bilo....sada jel ima koji "krko" preko 200cm odmah u NBA....cista industrija kao i svi americki sportovi.
Pa,kakvih sve likova ima i kakvih je bilo tamo samo sa prostora Ex-Yu...pojedini nisu ni za domacih liga.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
rema
Posts: 180
Joined: 30.06.2007. 20:56
Location: Prnjavor City
Contact:

***

Post by rema »

mes que un club

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Kажеш NBA, помислиш

Image

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

NBA: Miličić i Gasol se "ne kapiraju"
Sreda, 12. decembar 2007. 10:35

Darko Miličić počeo je kao uragan protiv bivšeg tima, ali je oluja trajala samo jednu četvrtinu. Posle 12 poena u prvih 12 minuta, naš centar nije ubacio koš u nastavku meča, koji je njegov Memfis izgubio kod kuće od Detroita - 113:103.

"Pau Gasol i ja nismo mogli da se sastavimo... Nismo bili sigurni ko koga pokriva", kratko je prokomentarisao Miličić razloge poraza protiv tima koji ga je 2003. godine draftovao kao 2. pika u prvoj rundi.

Miličić je za 26 minuta ubacio 12 poena, sve u prvoj četvrtini (6/12 iz igre) i imao samo tri skoka. Iako je kritikovao svoju igru u tandemu sa Gasolom, njih dvojica nisu izgubili duel pod koševima sa centrima Detroita, već je najveću štetu Memfisu naneo bekovski tandem Pistonsa: Bilaps/Hamilton. Prvi je postigao 28, uz 14 asistencija, drugi 27 poena.

Klivlend Kavalirsi prekinuli su seriju od pet poraza, čim se Lebron Džejms oporavio od povrede prsta leve ruke. Iako je startovao sa klupe, Džejms je sa rukavicom na ruci postigao 17 poena, što je bila dovoljna injekcija timu za pobedu nad Indijanom - 118:105.

Naš Aleksandar Pavlović je kao starter za 26 minuta, ubacio 12 poena (4/7 za dva, 1/3 za tri), uz četiri skoka, tri asistencije i tri izgubljene lopte.



Solidan je bio i Marko Jarić, iako je njegova Minesota upisala 16. poraz u 19 mečeva ove sezone. Ovog puta na gostovanju u prestonici SAD. Vašington je bio bolji od najgoreg tima lige - 102:88.

Jarić je za 26 minuta zabeležio osam poena (1/6 za dva, 2/4 za tri), imao još skok i asistenciju.

Jedini Srbin koji nije ulazio u igru u noći izmedju utorka i srede bio je Nenad Krstić, koji je presedeo na klupi poraz Nju Džersija od Los Andjeles Klipersa - 82:91.

Rezultati:

Vašington - Minesota 102:88
Atlanta - Toronto 88:100
Klivlend - Indijana 118:105
Nju Džersi - L. A. Klipers 82:91
Memfis - Detroit 103:113
Čikago - Sijetl 123:96
Juta - Portland 89: 97
Golden Stejt - San Antonio 96:84

(MONDO)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Nekad sam bio redovan, ali zadnje 2 godine nisam pogled'o 5 utakmica ukupno. Samo statistiku pratim naravno i STANDINGS :wink:

Ma imaju sve uslove... sve... sve je RAJ za jednog sportistu, tako da posmatram neke druge stvari mimo same tekme.. sto se tice kvaliteta, nije sporan, sve su to masine..ljudi igraju u sezonskom dijelu takmicenja 82 tekme.. + play off .. mnogo dobro su organizovani a kako ne bi bili :wink:

Svidja mi se ova Bostonova trojka..

Sad ce i ALL STAR. Glasa li ko? 8)

P.S. BARBA, SLAZEM SE, KAD POMISLIM NA NBA PRVO MI "MJ" PADNE NA PAMET.. ON JE BIO SAVRSEN IGRAC!
...And Justice For All

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Najbolji ROOKIE u dosadašnjem dijelu sezone.

http://www.nba.com/playerfile/kevin_dur ... l?nav=page

P.S. Majkl je bio kralj. Još dugo će mediji ove novake proglašavati "sledećim Džordanom".
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Vidis kol'ko se KOBE muci da postane JORDAN :lol: :lol: A tek Lebron James :D

Treba jos puureee jest' da ga dostignu.. Mislim da ovaj prvi ima sanse, po meni najbolji igrac u NBA.. postovanje i za ostale (Dirk, Parker, Duncan, Garnet)
...And Justice For All

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

lisnato_testo wrote:Euroliga je bila zanimljivija zadnjih par godina,ali se sada stvorio ogroman jaz izmedju bogatih i manje bogatih timova.To u NBA nije moguce,stvara se razlika samo izmedju pametnih i manje pametnih timova ili generalnih menadzera,ako hocete.Problem sa NBA je sto su nestali heroji i idoli,ostali su likovi koji misle iskljucivo na svoje astronomske ugovore,na svoju statistiku i na felne na svojim hummer-ima.Mada ova sezona obecava,ima nekih interesantnih rivaliteta,moguce da ce biti interesantna.
Odgovor zasto u NBA ligi nije velika razlika u kvalitetu je jednostavna.
Naime svake godine najlosija ekipa ima pravo da prva kupi ili bira najbolje igrace na Draftu.
Sto znaci perfektan balans u NBA ligi.
Dok u Euroligi ko ima para taj i dobija ako nema isto dobija ali po guzici :wink:
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Meni nije bilo potrebno ovo objasnjenje,ali ok,mozda je neko nesto novo naucio :wink:
Image

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

lisnato_testo wrote:Meni nije bilo potrebno ovo objasnjenje,ali ok,mozda je neko nesto novo naucio :wink:
Pa taj podatak i nije bas nov 8)
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
K.G.
Posts: 175
Joined: 07.03.2007. 16:33
Location: Prnjavor

Post by K.G. »

Naravno da pratim NBA!!!! :D Gledam na OBN, na risiveru... Boston ove godine osvaja prsten imaju odlicnu prvu petorku (Allen, Pierce, Rondo, veteran Perkins i moj idol K.G. :D ) njihova prednost u odnosu na ostale moze biti dobra i duga klupa.Ako me pitate za koga navijam to su KINGSI. Iako duuuugo nisu nista postigli uvijek se sjetim one generacije divac, stojakovic, weber i Co. koji, eto, nisu nas imali srece da se okite prstenom. Imate pravo NBA je svakako izgubio svoju draz, to je sada vise neki cirkus i zabava za siroke mase....
SVE PROLAZI ZVEZDA TRAJE!!!!

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Kostakurta wrote:Naime svake godine najlosija ekipa ima pravo da prva kupi ili bira najbolje igrace na Draftu.
Sto znaci perfektan balans u NBA ligi.
Bitniji faktor koji im stvara ravnotežu je Salary Cap kojeg u "Euroleague" nema. Zbog njega ne mogu u jedan tim nagurati više zvijezda, tako da liga ostaje koliko toliko neizvjesnija i samim tim zanimljivija. Salary Cap je ograničena suma novca koji tim može potrošiti na plate igrača.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Slabo veče srpskih košarkaša, prvi poraz San Antonija kod kuće

Sedam utakmica NBA sezone odigrano je u ponedeljak uveče, a košarkaši iz Srbije i Crne Gore nisu bili naročito zapaženi. Peđa Stojaković propustio je poraz svojkih Hornetsa u Portlandu zbog povrede prepona, Darko Miličić je povredio članak posle samo osam minuta u duelu Memfisa i Golden Stejta, dok su Marko Jarić i Saša Pavlović, iako starteri u svojim ekipama bili ispod svog uobičajenog nivoa.


Radost košarkaša Finiks Sansa posle pobede nad San Antonijem
U reprizi poslednjeg polufinala Zapadne konferencije, Finiks je došao do kakve-takve osvete za kontroverznu eliminaciju protiv zvaničnih šampiona iz San Antonija, nanevši im prvi poraz u njihovoj dvorani ove sezone - 100:95. U drugoj utakmici po oporavku od povrede članka, Tim Dankan je bio izvanredan sa rekordom sezone 36 poena i 17 skokova, Manu Đinobili je ubacio 18, ali je Sparsima nedostajao MVP poslednjeg finala plej-ofa Toni Parker, koji je zbog povrede članka propustio treću utakmicu zaredom. Najefikasniji kod pobednika bio je veteran Grent Hil sa 22 poena, Leandro Barbosa je završio sa 18, Amari Stodemajer sa 17, dok su Stivu Nešu nedostajala dva skoka za "tripl-dabl" - 10 poena, 10 asistencija i 8 uhvaćenih lopti.

Klivlend je teškom mukom savladao Milvoki na svom terenu i posle 58 minuta velike borbe došao do tek druge pobede u poslednjih deset utakmica – 104:99. Kao i obično, najbolji u timu prošlogodišnjih šampiona Istoka bio je Lebron Džejms, koji je na parketu proveo čak 51 minut i ubacio 31 poen, uz 8 skokova. Džejms je tokom utakmice postao najmlađi igrač u istoriji NBA lige sa preko 9.000 postignutih poena, prestigavši dosadašnjeg rekordera Kobija Brajanta, ali nije uspeo da dodnese pobedu svom timu u regularnom toku meča. Presudnu ulogu u trijumfu imao je veteran Zidrunas Ilgasukas sa šest "vezanih" poena na početku drugog produžetka. Ilgauskas je završio sa 24 koša i 11 uhvaćenih lopti, dok je kod Baksa najefikasniji bio Majkl Red sa 22 poena za 54 minuta igre. Saša Pavlović je bio starter, igrao 25 minuta i završio sa 6 poena i 3 skoka.

Vrlo dramatično bilo je i u Dalasu, gde su Mevsi uspeli da zaustave Dvajta Hauarda u poslednje tri četvrtine i savladaju Orlando – 111:108. Dirk Novicki je postigao 11 poena u poslednjoj četvrtini, završio sa 31 i 11 skokova, dok je Erik Dampir uz pomoć saigrača zadržao Hauarda na samo šest poena u poslednjih 36 minuta. U prvih 12, centar Orlanda ubacio je 16 poena. Gosti su se poradovali tri sekunde pre kraja kada je Kit Bogans naizgled izjednačio trojkom, ali su sudije opravdano proglasile njegov koš dvojkom, a poslednju priliku za produžetak propustio je Kijon Duling.
Image

Post Reply