Dvije bronze šahistima “Poška”

U Banji Dvorovi kod Bijeljine od 15. do 17. aprila 2016. godine održano je Kadetsko i omladinsko prvenstvo Republike Srpske u šahu.

Na takmičenju je učestvovalo 148 mladih šahista. Kada je riječ o šahistima iz Prnjavora na prvenstvu su učestvovali: Dragoš Strugar, Ilija Šormaz, Simo Đurić i Nikola Vidić koji su se takmičili ispred šahovskog kluba „Pošk“ iz Potočana. Dragoš Strugar i Simo Đurić takmičili su se u konkurenciji kadeta do 18 godina, gdje je Strugar osvojio bronzanu medalju, dok je Đurić zauzeo četvrtu poziciju. Ilija Šormaz i Nikola Vidić takmičili su se u kategoriji omladinaca, gdje je Šormaz osvojio bronzu, dok je Vidić bio mjesta iza.

posk-sah-turnir (2)

– Zadovoljni smo svojim rezultatima. I drugi šahovski klubovi mnogo rade sa svojim mladim nadama tako da je konkurencija bila velika. Ali trudili smo se, i trud se isplatio. Sada svi imamo šansu da se dokažemo na državnom takmičenju kaže osvajač bronzane medalje Dragoš Strugar.

posk-sah-turnir (3)

Svojim dobrim rezultatima mladi šahisti su se plasirali na Državno prvnestvo BiH koje će se održati od 15. do 20. maja u Tesliću. Takođe momci ističu da veliku zahvlanost duguju Miroslavu Popadiću, koji se trudi da ih vodi na takmičenja i u mnogome im pomaže. U veoma jakoj konkurenciji Prnjavorčani su još jednom uspjeli ostvariti zapažene rezultate. Prava iskušenja tek dolaze na državnom prvenstvu, pa je za nadati se, da će se neki od šahista „Poška“ okititi nekom od medalja i u Tesliću.