Ćirković brži od zvuka sirene

U derbi susretu Prve futsal lige Republike Srpske, sinoć su u Pnjavoru KMF “Ljubić” i KMF “Sokrates” remizirali, odigravši 3:3.

Rezultatski neizvjestan do poslednje sekunde, susret je opravdao status derbija. Prvi do prednosti dolaze gosti, koji su izveli brz kontranapad, a siguran realizator bio je Dimitrijević u 8. minuti, koji dovodi Sokrates u vođstvo od 1:0. Do kraja prvog poluvremena obje ekipe propustile se nekoliko izglednih prilika. Svakako najveću, imali su gosti, koji su promašili udarac sa 9 metara, nakon šestog akumuliranog prekršaja, kojeg su napravili domaći.

Prava uzbuđenja viđena su u drugih 20 minuta utakmice. Svojim drugim pogotkom na susretu Dimitrijević je u 29. minuti povisio rezultat na 2:0. Samo minut kasnije Boris Žižak smanjio je na 2:1, da bi isti igrač u 38. minuti udarcem sa 9 metara izjednačio na 2:2. U poslednjim sekundama susreta, viđena je prava drama. 40 sekundi prije kraja, Banjalučani dolaze do novog vođstva. Kada se činilo da će Sokrates iz Prnjavora sa punim plijenom, Ćirković je bio brži od zvuka sirene. Na 1,7 sekundi do kraja Prnjavorčani su izveli brzi aut, a sa zvukom sirene Ćirković izjednačuje na 3:3.

Nakon dva odigrana kola, Sokrates i Ugljevik dijele lidersku poziciju sa po četiri osvojena boda. Ljubić se na otvaranju nove sezone, s obzirom da su prvo kolo bili slobodni, morao zadovoljiti bodom. U narednom kolu Prnjavorčani će gostovati kod ekipe Jošavke.