Borac rutinski, Biseri slave Dzinića

Fudbaleri Borca iz Šibovske su u subotu u okviru Područne lige savladali Tamaris iz Mrčevaca sa 3;0.

Utakmica kojoj su obje ekipe pristupile rasterećeno, u prvom poluvremenu nije puno toga ponudila. Nešto izglednije prilike za postizanje pogotka su imali gosti, ali u prvih 45 minuta mreže su mirovale. U nastavku susreta domaći su prebacili u brzinu više, zaigrali nešto agresivnije, a kao plod takve igre bila su tri pogotka u mreži gostiju. Borac je u vodstvo doveo Danilović, ubrzo nakon toga prednost je udvostručio Kovač. U finišu susreta golmana gostiju savladao je i Šarčević, koji je postavio konačnih 3:0.

Uzbuđenja nisu izostala ni u Međuopštinskoj ligi. Snage su odmjerili Budućnost i Biseri iz Lišnje, a Biseri slave Harisa Dzinića. Ekipa iz Lišnje je slavila sa 3:2, ponajviše zahvaljujući Dziniću koji je postigao sva tri pogotka. Svih pet pogodaka viđeni su u prvom poluvremenu. Gosti u vodstvo dolaze u 13. minuti kada pomenuti Dzinić lob udarcem postiže svoj prvi pogodak. Iz rezultatskog minusa Budućnost se vraća u 23. minuti kada Mašić poravnava na 1:1. U razmaku od 28. do 30. Biseri uspijevaju doći do kapitalne prednosti od 3:1, da bi do kraja poluvremena domaći uspjeli smanjiti na 3:2. U nastavku susreta Budućnost nije imala snage za preokret, dok su gosti, koji su po prvi put nastupali u novoj opremi, iskusno čuvali prednost stečenu u prvom poluvremenu. Sa ovim trijumfom Biseri su nastavili pobjednički niz koji ih prati ovog proljeća, te i dalje drže priključak za Vrbasom, koji je trenutni lider na tabeli, sa dva boda prednosti u odnosu na Bisere.