Atletičarima pobjednička postolja

Atletičari osnovnih i srednjih škola iz Prnjavora učestvovali su na “Malim olimpijskim igrama” Republike Srpske koje su održane u Banja Luci.

Od prnjavorskih atletičare svoje nastupe u kategoriji srednjoškolaca su imali Jelena Gajić i Valentina Samrdzić u trci na 800m i Nikola Petrović u trci na 1000m. Kao i mnogo puta do sad, Prnjavorčani su se i ovaj put penjali na pobjednička postolja. U trci na 800m Jelena Gajić je trijumfovala, dok je Valentina Samardzić osvojila treće mjesto. Nikola Petrović je takođe našao svoje mjesto na pobjedničkom postolju, pošto je u trci na 1000m osvojio drugo mjesto. Kada je riječ o osnovcima, i oni su bili dosta uspješni. Milan Vidović je u trci učenika osnovnih škola na 100m osvojio zlatnu medalju. Aleksandar Trivunović je u bacanju kugle osvojio srebrnu medalju, dok je u istoj disciplini Saša Preradović osvojio bronzanu medalju.

Bila je ovo dobra provjera za sve atletičare pred nastavak atletskih uzbuđenja. Bilans od šest osvojenih medalja za atletičare iz Prnjavora je još jedan u nizu sjajnih rezultata. Početak atletske sezone na stazi zakazan je za 21. i 22. maj u Zenici, gdje će se održati prvenstvo BiH za seniore.